سازمان غیرقانونی مجاهدین انقلاب از اغتشاشات و آشوبگری های 18 تیر 78 دفاع كرد و تحركاتی مانند آنچه در آن دوران رخ داد را الگوی حركت جنبش دانشجویی دانست!

به گزارش کیهان این سازمان در بیانیه خود نوشته است: «همانگونه كه ضرب و شتم دانشجویان در 18تیر 78 نه تنها روند حركت جنبش دانشجویی را متوقف نكرد، بلكه منجر به رشد و بلوغ بیشتر آن شد، اینك نیز اعمال محدودیتهای گسترده باعث به روز شدن نوع و روش حضور دانشجویان در جامعه در قالب شبكه های اجتماعی ذیل جنبش سبز مردم ایران شده است».

سازمان مجاهدین در این بیانیه چیزی در این مورد نگفته است كه سران آن چگونه در مقطعی جریان دانشجویی را تبدیل به میلیشیای خود كردند و وقتی استفاده خود را از آن بردند به صراحت گفتند كه جنبش دانشجویی حرف مفت است. علاوه بر این در این بیانیه هیچ توضیحی درباره اغتشاشات و حرمت شكنی هایی كه به اسم دانشجو و در واقع توسط رابطان رسمی سرویس های بیگانه در آن ایام صورت گرفت داده نشده است چرا كه اعضای سازمان به خوبی می دانند خود در تمامی آن جرائم شریك هستند.

سازمان مجاهدین در ادامه بیانیه خود سعی كرده است یك استراتژی برای رفتار آینده جریان دانشجویی ارائه كند. بیانیه نویسان سازمان در این بخش تمركز خود را برتئوری شبكه سازی اجتماعی قرار داده اند كه آخرین و به روز شده ترین توصیه سرویس های اطلاعاتی غربی به دوستان داخلی شان است. سازمان نوشته است: «خوابگاهها، دانشكده ها، جمعهای دانشجویی و حتی محیطهای خانوادگی عرصه بروز و ظهور شبكه های اجتماعی با محوریت دانشجویان كه یكی از موثرترین گروه های مرجع اجتماعی است، روز به روز گسترش و تعمیق بیشتری می یابد.»

بیانیه نویسان سازمان باز هم این سوال منطقی را بی پاسخ گذاشته اند كه نظرشان درباره عوامل اصلی آشوب های 18 تیر 78 كه هم اكنون به آمریكا و انگلیس پناهنده شده اند چیست؟ اگر پناهندگی عوامل آشوب های 18تیر به آمریكا و انگلیس و سفر برخی از آنها به اسرائیل و همكاری آشكار با سرویس های اطلاعاتی سیا و موساد را خیانت می دانند، چرا از آشوب حمایت می كنند؟! و... گفتنی است كه برخی از این عوامل فراری و به خدمت گرفته از سوی سازمان های اطلاعاتی بیگانه، افراد بسیار نزدیك و همكار سازمان مجاهدین بوده اند و سازمان به همین علت از توضیح درباره این خیانت آشكار كه خودش در آن سهیم بوده است طفره می رود.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 تیر 1389    | توسط: پیک‌‌نت    |    | نظرات()