حجت الاسلام مهدی طائب گفت: حرکت جانبدارانه آقای هاشمی درباره فرزندشان بر اساس فقهی که ایشان حتما می‌داند، غلط است. یکی از این 2 حالت رخ داده است؛ یا به علمشان عمل نمی‌کنند یا حب ولد بر ایشان غلبه کرده است.

به گزارش شبکه ایران، حجت‌الاسلام مهدی طائب با اشاره به اینکه احکام اجرایی قوه قضائیه طبق یک سلسله اصول اسلامی برنامه‌ریزی شده و قانون اساسی طبق فتوا و حکم امام و رهبری، برای همه لازم‌الاجرا است به قضیه مهدی هاشمی اشاره کرد و بیان داشت: مساله مهدی هاشمی در انگلستان یا ایران بودن او دارای 2بعد است؛ یک بعد آن شخصی است و آقای هاشمی‌رفسنجانی هر قدر بخواهند می‌توانند برای او پول خرج کرده و هرجای دنیا بخواهند او را بفرستند. اما این مساله دارای بعد قضایی نیز هست. از نظر دستگاه قضا ایشان متهم است. نمی‌گویم مجرم! متهم به جرم است. دستگاه قضایی به دنبال احضار ایشان است، نمی‌گویم او را احضار کرده است!

جانبداری آقای هاشمی از فرزندشان بر اساس فقه غلط است
وی افزود: کدام مکتب در شریعت اسلام به آقای هاشمی اجازه می‌‌دهد که به فرزندش توصیه کند «خودت را در معرض احضار قوه‌قضائیه قرار مده». آقای هاشمی این حد از فقه را بلد است. این یک مساله رساله‌ای است و نه مساله درس خارج که بگوییم ایشان مدت‌ها از درس حوزه دور بوده بنابراین با آن بیگانه شده است، لذا حرکت جانبدارانه آقای هاشمی درباره فرزندشان بر اساس فقهی که ایشان حتما می‌داند، غلط است. یکی از این 2 حالت رخ داده است؛ یا به علمشان عمل نمی‌کنند یا حب ولد بر ایشان غلبه کرده است.

کروبی یا جاهل متنسک است یا عالم متهتک
استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت‌و‌گوی خود با روزنامه وطن امروز به ادعاهای واهی سال گذشته مهدی کروبی نیز اشاره داشت و گفت: وقتی آقای کروبی می‌گویند در فلان جا به زندانی‌ها تجاوز شده است ایشان یا جاهل متنسک است یا عالم متهتک. اگر نمی‌داند که بیان جرم باید اولا با دلیل و ثانیا نزد قاضی باشد جاهل متنسک است و اگر می‌داند و این موارد را علنی مطرح می‌کند عالم متهتک است.

سید حسن نصرالله فرزند امام است
مهدی طائب در پاسخ به این سوال که در مراسم 14 خرداد امسال مردمی که سال‌های قبل با دیدن نوه امام شعار «صل علی محمد، بوی خمینی آمد» می‌دادند با شعار «وصیت حاج‌احمد پیروی از ولایت» از سید حسن خمینی استقبال کردند اظهار داشت: مردم ما در یوم‌المرقد این مطلب را بسیار زیبا و ظریف مطرح کردند و فرمودند: «نواده روح‌الله، سیدحسن نصرالله»، شاید سیدحسن نصرالله از قبیله ما نباشد، شاید ایرانی نباشد اما او فرزند امام است.

حضور سید حسن در مراسم عروسی پسر میردامادی،‌ حرکت علیه امام است 
وی با توجه به حضور سید حسن در مراسم عروسی پسر میردامادی که سران فتنه نیز در آن مراسم حضور داشتند ابراز داشت: طبق قانون اساسی، قوه قضائیه مورد تایید امام و رهبری است. از نظر قوه قضائیه آقای میردامادی مجرم است و فعلا با قرار وثیقه آزاد شده است. وقتی ایشان برای فرزندش مراسم می‌گیرد، سیدحسن در خانه این مجرم در این مراسم شرکت می‌کند. جرم سیدحسن فردی نیست بلکه علیه نظام است. علیه نظامی که پدربزرگ او پایه‌گذاری کرده است. حضور سیدحسن در این مراسم یعنی کسی که علیه حرکت امام جرم مرتکب شده مورد تایید اوست و مردم در 14خرداد با صلابت تمام اعلام کردند سیدحسن خمینی مورد تاییدشان نیست.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 24 تیر 1389    | توسط: پیک‌‌نت    |    | نظرات()