یکی از سران فتنه از جمله امضاکنندگان وقف‌نامه دانشگاه آزاد است.

به گزارش فارس، هفتم شهریورماه امسال(88) هیئت موسس دانشگاه آزاد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که "اموال دانشگاه آزاد وقف شده است. "
پس از این اطلاعیه دانشگاه آزاد، کارشناسان حقوقی و دانشگاهی طی اظهارنظرهایی این اقدام دانشگاه آزاد را غیرقانونی و وقف اموال این دانشگاه را نشدنی عنوان کردند.
شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در جریان اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد بر عمومی بودن اموال دانشگاه آزاد تأکید کرد و از این روی وقف اموال این دانشگاه عملاً غیرممکن شد.
اما پس از کش‌وقوس‌های فراوان در زمینه اجرا یا توقف اساسنامه و وقف اموال دانشگاه آزاد، مقام معظم رهبری طی نامه‌های جداگانه خطاب به محمود احمدی‌نژاد رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد خواستار توقف وقف توسط هیئت مؤسس و همچنین بررسی مجدد اساسنامه دانشگاه آزاد توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.
با این حال، نگاهی به وقف‌نامه‌ای که پیش از این ماجراها توسط هیئت مؤسس دانشگاه آزاد تدوین شده بود، نکته‌ای را آشکار می‌کند و آن امضای موسوی یکی از سران فتنه ذیل وقف‌نامه این دانشگاه است.


همچنین موسوی که پس از انتخابات 22 خرداد 88 با ادعای تقلب موجب چندین ماه اغتشاش در ایران شد به دعوت هیئت مؤسس دانشگاه آزاد در یکی از جلسات اخیر این هیئت نیز شرکت کرده و البته با اعتراض شدید حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی (عضو هیئت مؤسس دانشگاه آزاد) روبرو شده بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین قمی در این جلسه تأکید کرده بود با توجه به اقدامات موسوی، وی صلاحیت حضور در هیئت مؤسس دانشگاه آزاد را ندارد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 تیر 1389    | توسط: پیک‌‌نت    |    | نظرات()